Austellung von Veronika Eberhart im “BAZAMENT” in Tirana

Ambasada Austriake në Tiranë, në kuadër të Vitit Kulturor Austri-Shqipëri, ka kënaqësinë t’ju ftojë në çeljen e ekspozitës: “9 is 1 and 10 is none“.

Me pjesëmarrjen e artistes Veronika Eberhart* dhe kuratorit Christian Egger

Data 5 shtator 2018, Ora 19:00

 “BAZAMENT Art Space” (rruga: Pjetër Bogdani, 37, Tiranë)

*Në veprën e saj të fundit, Veronika Eberhart përkthen reflektimet teorike mbi ndryshimet socio-politike, pyetjet feministe dhe kufizimet ekonomike në një ndërthurje komplekse të performancës, videos, zërit dhe instalacionit.

Please follow and like us:
20

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *